Edukacja w Muzeum

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poznawania ciekawych historii! Zarówno dzieci jak i dorośli mogą uczestniczyć w zajęciach tematycznych osnutych wokół wystaw czasowych a także wystawy stałej  pt. „Błonie - miasto na szlaku”, która w  XIII edycji konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" okazała się najciekawszą wystawą muzealną ( w kategorii małe muzeum) zorganizowaną w 2018 roku. Jak nikt inny potrafimy zachęcić odwiedzających do włączenia się w ciekawą dyskusję na temat zabytków i historii.

Jednym z celów zajęć edukacyjnych w Muzeum Ziemi Błońskiej jest rozwijanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów dla grup zorganizowanych staramy się łączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć o historii naszego miasta i regionu poprzez twórcze działania i zabawę. W swojej ofercie posiadamy m.in. warsztaty kaligraficzne, warsztaty lepienia z gliny, zajęcia z tworzenia błońskich pocztówek i przypinek, układanie na czas tematycznych puzzli magnetycznych lub tworzenie własnych błońskich opakowań zapałek. Wszystkie warsztaty są poprzedzane krótką opowieścią. Każdej wystawie czasowej towarzyszą nowe warsztaty tematyczne. Planujemy też inne przedsięwzięcia, m.in. rozpoczęcie działalności „Małej Akademii Sztuki”.

Zachęcamy do odwiedzania Muzeum Ziemi Błońskiej i do bycia na bieżąco z naszymi nowymi propozycjami! Rezerwacje i wszelkie pytania można zgłaszać pod numerem tel. 22 770 70 30 lub pisząc na adres: sekretariat@muzeumblonie.pl.