Rezerwacje lekcji muzealnych i warsztatów należy zgłaszać mailowo, telefonicznie lub za pomocą formularza dostępnego w zakładce „kontakt”. Z chęcią odpowiemy również na wszelkie pytania.

Układanie błońskich puzzli na czas
Rywalizacja zostanie poprzedzona krótką lekcją wprowadzającą poświęconą części ekspozycji dotyczącej najstarszych dziejów Ziemii Błońskiej. Po wprowadzeniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy i otrzymają puzzle magnetyczne nawiązujące do obejrzanych eksponatów. Grupy będą ze sobą rywalizowały na czas w ich układaniu.
(koszt warsztatów: w ramach biletu wstępu dla grup szkolnych. Czas trwania: do ustalenia).

Warsztaty kaligraficzne
Muzeum Ziemi Błońskiej zaprasza na warsztaty kaligraficzne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pana Patryka Martusia (kaligraf, projektant grafiki użytkowej, współzałożyciel Warszawskiego Domu Kaligrafii.).
Zajęcia będą stanowiły nawiązanie do niezwykle cennych zabytków jakimi są XV-wieczne inkunabuły Mikołaja z Błonia. Zajęcia będą poprzedzone krótką lekcją na temat historii pisma wspartą niezbędnymi rekwizytami. Specjalnie na potrzeby zajęć zaprojektowany został krój pisma „Rotunda” użyty w błońskich inkunabułach a uczestnicy warsztatów podejmą próbę kaligrafowania tym właśnie pismem.
(Liczebność grupy ograniczona – do 25 osób. Koszt warsztatów to 200 zł od grupy. Czas trwania: około 1 godzina).

Warsztaty fotograficzne- o początkach fotografii
Zapraszamy na warsztaty opowiadające o źródłach fotografii. Każdy z uczestników wykona własną camerę obscurę ( pierwowzór aparatu fotograficznego) dzięki której na specjalnym światłoczułym papierze uchwyci własny kadr. Uczestnicy warsztatów poznają mechanizm działania takiego aparatu. Zwieńczeniem zajęć będzie wywołanie zdjęcia w ciemni fotograficznej w czym pomoże fotograf-animator.
(Liczebność grupy ograniczona – do 20 osób. Koszt warsztatów to 150 zł. Czas trwania: w zależności od liczebności grupy).

Seans filmowy o sztuce.
Zapraszamy na 50 minutowy seans filmowy poświęcony wybranym postaciom ze świata sztuki.
(koszt warsztatów: w ramach biletu wstępu dla grup szkolnych).

Warsztaty towarzyszące aktualnej wystawie czasowej
Zapraszamy do odwiedzenia zakładki „aktualności” lub do skontaktowania się z nami mailowo, telefonicznie lub za pomocą formularza (zakładka „kontakt”) w celu zapoznania się z aktualnie proponowanymi warsztatami towarzyszącymi wystawie czasowej.